Argue (2.0.0-alpha6) - en to ur translation catalogue (45 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Register
ur: شمولیت اختیار کریں

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Username
ur: اسم صارف

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: List
ur: فہرست

en: Subject
ur: موضوع

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: more
ur: مزید

en: Administration
ur: تنظیم

en: Comments
ur: تبصرے

en: More
ur: مزید

en: Action
ur: ایکشن

en: new
ur: جدید

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Default
ur: طے شدہ

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Block
ur: بلاک

en: Filter
ur: فلٹر

en: Last update
ur: گزشتہ تجدید

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ur: @site فی الحال زیرِ تعمیر ہے۔ براہِ مہربانی کچھ دیر بعد دوبارہ کوشش کیجیے۔

en: Anonymous
ur: گمنام

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: English
ur: انگریزی

en: ‹ previous
ur: › گزشتہ

en: next ›
ur: اگلا>

en: Languages
ur: زبانیں

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: Language code
ur: زبان کا کوڈ

en: « first
ur: » ابتدائی

en: last »
ur: آخری »

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: MIME type
ur: MIME کی قسم

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: Language name
ur: زبان کا نام

en: Select language
ur: زبان کا انتخاب کریں

en: « First
ur: » ابتدائی
