Aristotle (3.0.0-rc1) - en to ro translation catalogue (32 entries)

en: Content
ro: Conținut

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Email address
ro: Adresă email

en: None
ro: Nimic

en: Password
ro: Parolă

en: Link
ro: Legătură

en: Back
ro: Înapoi

en: Help
ro: Ajutor

en: Default
ro: Implicit

en: Top
ro: Sus

en: Add
ro: Adaugă

en: Menu
ro: Meniu

en: Footer
ro: Subsol

en: Filter
ro: Filtru

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Filters
ro: Filtre

en: Messages
ro: Mesaje

en: Create new account
ro: Crează cont nou

en: Menu settings
ro: Opţiuni de meniu

en: Path to custom logo
ro: Calea către logo-ul personal

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
ro: Dacă nu aveţi acces fişier direct la server, folosiţi acest câmp pentru a încărca sigla.

en: Confirm password
ro: Confirmare parolă

en: Upload logo image
ro: Încărcare imagine antet

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Sidebar first
ro: Bara laterală mai întâi

en: Management
ro: Administrare

en: REQUEST NEW PASSWORD
ro: SOLICITAȚI PAROLĂ NOUĂ

en: Enter your email address below and we'll
ro: Intruduceți emailul mai jos și vă vom

en: send you password reset instructions.
ro: trimite instrucțiunile pentru resetarea parolei

en: CREATE NEW ACCOUNT
ro: CREAZĂ CONT NOU

en: Admin opigno menu
ro: Meniu Admin Opigno
