Aristotle (3.0.3) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Content
id: Konten

en: Username
id: Nama pengguna

en: Email address
id: Alamat email

en: Login
id: Masuk

en: None
id: Tiada

en: Password
id: Sandi

en: Link
id: Tautan

en: Back
id: Kembali

en: Help
id: Bantuan

en: Default
id: Bawaan

en: Top
id: Atas

en: Add
id: Tambah

en: Text
id: Teks

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Filter
id: Saring

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Filters
id: Filter

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: Create new account
id: Buat akun baru

en: Menu settings
id: Pengaturan menu

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
id: Jika anda tidak mempunyai file logo pada server, anda bisa menggunakan isian ini untuk mengunggah logo anda.

en: Confirm password
id: Konfirmasi sandi

en: Status messages
id: Pesan status

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: Management
id: Manajemen
