Aristotle (3.0.3) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Username
it: Nome utente

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Login
it: Accedi

en: None
it: Nessuno

en: Back
it: Indietro

en: Help
it: Aiuto

en: Default
it: Predefinito

en: Top
it: In cima

en: Add
it: Aggiungi

en: Text
it: Testo

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Filter
it: Filtra

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Filters
it: Filtri

en: Messages
it: Messaggi

en: Create new account
it: Crea nuovo profilo

en: Menu settings
it: Impostazioni del menù

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
it: Se non hai accesso diretto ai file del server, utilizza questo campo per caricare il tuo logo.

en: Confirm password
it: Conferma la password

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Header background
it: Sfondo intestazione
