Aristotle (3.1.0) - en to fa translation catalogue (31 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Username
fa: نام کاربری

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Login
fa: ورود

en: None
fa: هیچ

en: Password
fa: گذرواژه

en: Link
fa: پیوند

en: Back
fa: بازگشت

en: Help
fa: راهنما

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Top
fa: بالا

en: Add
fa: افزودن

en: Menu
fa: منو

en: Text
fa: متن

en: Footer
fa: پاورقی

en: Filter
fa: فیلتر

en: Members
fa: اعضا

en: Forum
fa: انجمن

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Filters
fa: فیلترها

en: Create new account
fa: ایجاد حساب جدید

en: Menu settings
fa: تنظیمات منو

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: About
fa: درباره

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
fa: اگر شما دسترسی مستقیم به فایل‌های روی سرور را ندارید، از این فیلد برای بارگذاری آرم خود استفاده کنید.

en: Confirm password
fa: تایید گذرواژه

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Header background
fa: زمینه سربرگ

en: Branding
fa: علامت گذاری

en: Management
fa: مدیریت
