Artisan (1.3.10) - en to ar translation catalogue (35 entries)

en: Forms
ar: النماذج

en: Body
ar: المتن

en: Content
ar: المحتوى

en: Links
ar: روابط

en: Label
ar: التسمية

en: Components
ar: المكونات

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Header
ar: الترويسة

en: Normal
ar: طبيعي

en: Warning
ar: تحذير

en: Height
ar: الارتفاع

en: here
ar: هنا

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Color
ar: اللون

en: Clear
ar: مسح

en: Font size
ar: حجم الخط

en: Buttons
ar: الأزرار

en: Info
ar: معلومات

en: White
ar: أبيض

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Language switcher
ar: محدد اللغات

en: Global
ar: عالمي

en: Black
ar: أسود

en: Underline
ar: خط سفلي

en: Main navigation
ar: القائمة الرئيسية

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Breadcrumbs
ar: مسار التنقّل

en: Status messages
ar: رسائل الحالة

en: Secondary menu
ar: القائمة الثانوية

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Branding
ar: العلامة التجارية

en: Site branding
ar: العلامة التجارية للموقع

en: Primary admin actions
ar: الإجراءات الإدارية الرئيسية

en: User account menu
ar: قائمة حساب المستخدم
