Entity Association (1.0.0-alpha4) - en to nl translation catalogue (86 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Author
nl: Auteur

en: Actions
nl: Acties

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Action
nl: Actie

en: Last updated
nl: Laatst bijgewerkt

en: Edit
nl: Bewerken

en: - None -
nl: - Geen -

en: Parent
nl: Bovenliggend

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Link target
nl: Doel van de link

en: Add
nl: Toevoegen

en: Path
nl: Pad

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Create
nl: Aanmaken

en: Expanded
nl: Uitgeklapt

en: Active
nl: Actief

en: Block
nl: Blok

en: Page
nl: Pagina

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Revisions
nl: Revisies

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Sort order
nl: Sorteervolgorde

en: Unlimited
nl: Onbeperkt

en: Desc
nl: Aflopend

en: Link URL
nl: Link-URL

en: Class
nl: Klasse

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Add menu item
nl: Menuonderdeel toevoegen

en: Edit menu item
nl: Menuonderdeel bewerken

en: Delete menu item
nl: Menuonderdeel verwijderen

en: Limit
nl: Limiet

en: Entity
nl: Entiteit

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Revisions for %title
nl: Revisies van %title

en: Revision
nl: Revisie

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Menu settings
nl: Menu-instellingen

en: Revision of %title from %date
nl: Revisie van %title van %date

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Apply
nl: Toepassen

en: Edit page
nl: Pagina bewerken

en: Publish
nl: Publiceren

en: Menu link title
nl: Titel van menulink

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wil terugzetten?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
nl: Weet u zeker dat u de revisie van %revision-date wilt verwijderen?

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Target
nl: Doel

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Applies to
nl: Van toepassing op

en: Bundles
nl: Bundels

en: Finished with an error.
nl: Beëindigd met een fout.

en: View page
nl: Pagina bekijken

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Current revision
nl: Huidige revisie

en: Manage Content
nl: Inhoud beheren

en: Manage content
nl: Inhoud beheren

en: Not restricted
nl: Geen beperking

en: Full content
nl: Volledige inhoud

en: View mode
nl: Weergavemodus

en: Edit @label
nl: @label bewerken

en: Delete @label
nl: @label verwijderen

en: Asc
nl: Oplopend

en: Entity bundle
nl: Entiteitsbundel

en: Add @label
nl: @label toevoegen

en: Link attributes
nl: Linkattributen

en: Entity types
nl: Entiteitstypen

en: Same window (_self)
nl: Zelfde venster (_self)

en: Plugin configuration
nl: Plugin-configuratie

en: Add menu link
nl: Menulink toevoegen

en: Manage menu
nl: Menu beheren

en: Custom menu link
nl: Aangepaste menulink

en: Revision translation affected
nl: Revisie beïnvloed door vertaling

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
nl: Geeft aan of de laatste wijziging van een vertaling bij de huidige revisie hoort.

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
nl: %type: @message in %function (regel %line van %file).

en: @langname revisions for %title
nl: @langname revisies voor %title
