Entity Association (1.0.0-alpha5) - en to gu translation catalogue (34 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: Actions
gu: ક્રિયાઓ

en: Remove
gu: લોપ

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Action
gu: ક્રિયા

en: Last updated
gu: સુધાર્યુ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Parent
gu: પિતૃ

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: Add
gu: ઉમેરો

en: Path
gu: પાથ

en: Unknown
gu: અજ્ઞાત

en: Create
gu: બનાવો

en: Expanded
gu: વિસ્તૃત

en: Active
gu: સક્રિય

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Authored by
gu: દ્વારા લખાયેલુ

en: Unlimited
gu: અમર્યાદિત

en: Limit
gu: મર્યાદા

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Publish
gu: પ્રકાશિત કરો

en: Entity type
gu: એન્ટિટી પ્રકાર

en: Not restricted
gu: પ્રતિબંધિત નથી
