Entity Association (1.0.0-alpha7) - en to fr translation catalogue (70 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Content
fr: Contenu

en: Author
fr: Auteur

en: Remove
fr: Retirer

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Link target
fr: Cible du lien

en: Add
fr: Ajouter

en: Path
fr: Chemin

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Created
fr: Créé

en: Create
fr: Créer

en: Expanded
fr: Déplié

en: Active
fr: Actif

en: Published
fr: Publié

en: Revisions
fr: Versions

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Sort order
fr: Ordre de tri

en: Unlimited
fr: Illimité

en: Link URL
fr: Url du Lien

en: Class
fr: Classe

en: Add menu item
fr: Ajouter un élément de menu

en: Edit menu item
fr: Modifier l'élément de menu

en: Delete menu item
fr: Supprimer l'élément de menu

en: Limit
fr: Limite

en: Revert
fr: Rétablir

en: Revisions for %title
fr: Versions de %title

en: Revision
fr: Version

en: Changed
fr: Modifié

en: Menu settings
fr: Paramètres du menu

en: Revision of %title from %date
fr: Version de %title du %date

en: Unpublished
fr: Non publié

en: Edit page
fr: Modifier la page

en: Publish
fr: Publier

en: Menu link title
fr: Titre du lien dans le menu

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir rétablir la version du %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer la version du %revision-date ?

en: Machine name
fr: Nom système

en: Target
fr: Cible

en: Behavior settings
fr: Paramètres de comportement

en: Applies to
fr: S'applique à

en: Bundles
fr: Types

en: Finished with an error.
fr: Terminé avec erreur

en: View page
fr: Voir la page

en: Current revision
fr: Version actuelle

en: Manage content
fr: Gérer le contenu

en: Not restricted
fr: Non restreint

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Edit @label
fr: Modifier @label

en: Delete @label
fr: Supprimer @label

en: Link attributes
fr: Attributs du lien

en: Entity types
fr: Types d'entités

en: Same window (_self)
fr: Même fenêtre (_self)

en: Plugin configuration
fr: Configuration du plugin

en: Add menu link
fr: Ajouter un lien de menu

en: Manage menu
fr: Gérer le menu

en: Custom menu link
fr: Lien de menu personnalisé

en: Revision translation affected
fr: Traduction de version impactée

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
fr: Indique si la dernière modification d'une traduction appartient à la version actuelle.

en: @langname revisions for %title
fr: Révisions en @langname pour %title
