Entity Association (1.0.0-alpha7) - en to ro translation catalogue (65 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Remove
ro: Elimină

en: Enabled
ro: Activat

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Parent
ro: Părinte

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Link target
ro: Ținta link-ului

en: Add
ro: Adaugă

en: Path
ro: Cale

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Created
ro: Creat

en: Create
ro: Crează

en: Expanded
ro: Expandat

en: Active
ro: Activ

en: Page
ro: Pagina

en: Published
ro: Publicat

en: Revisions
ro: Revizii

en: Authored by
ro: Autor

en: Sort order
ro: Ordine de sortare

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Link URL
ro: URL Link

en: Class
ro: Clasă

en: Add menu item
ro: Adăugare intrare în meniu

en: Edit menu item
ro: Modifică articolul meniu

en: Delete menu item
ro: Şterge articolul meniu

en: Limit
ro: Limită

en: Revert
ro: Revenire

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: Menu settings
ro: Opţiuni de meniu

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Edit page
ro: Editează pagina

en: Publish
ro: Publică

en: Menu link title
ro: Titlul legăturii de meniu

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi revenirea la revizia din %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi revizia din %revision-date?

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Target
ro: Ţintă

en: Bundles
ro: Tipuri

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Not restricted
ro: Nerestricționat

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Link attributes
ro: Atributele legăturii

en: Entity types
ro: Tipuri de entități

en: Plugin configuration
ro: Configurare plugin

en: Add menu link
ro: Adăugare legătură în meniu

en: Manage menu
ro: Gestionați meniul

en: Custom menu link
ro: Link meniu personalizat

en: Revision translation affected
ro: Revizuirea traducerii afectate

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ro: Indică dacă ultima modificare a traducerii aparține reviziei curente.

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title
