Entity Association (2.0.0-alpha7) - en to ru translation catalogue (96 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Actions
ru: Действия

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Enabled
ru: Включено

en: Tag
ru: Тег

en: Edit
ru: Редактировать

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Parent
ru: Родитель

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Add
ru: Добавить

en: Path
ru: Путь

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: Created
ru: Создано

en: Create
ru: Создать

en: Expanded
ru: Развёрнутый

en: Active
ru: Активно

en: Block
ru: Блок

en: Page
ru: Страница

en: Published
ru: Опубликовано

en: Revisions
ru: Редакции

en: URL alias
ru: Синоним URL

en: Authored by
ru: Автор

en: Sort order
ru: Порядок сортировки

en: Unlimited
ru: Неограничено

en: Link URL
ru: URL ссылки

en: Class
ru: Класс

en: Ascending
ru: По возрастанию

en: Descending
ru: По убыванию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Add menu item
ru: Добавить пункт меню

en: Edit menu item
ru: Изменить пункт меню

en: Delete menu item
ru: Удалить пункт меню

en: Limit
ru: Предел

en: Entity
ru: Сущность

en: Revert
ru: Вернуть

en: Revisions for %title
ru: Редакции %title

en: Revision
ru: Редакция

en: Changed
ru: Изменение

en: Menu settings
ru: Настройки меню

en: Revision of %title from %date
ru: Редакция %title от %date

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: Content options
ru: Настройки содержимого

en: Edit page
ru: Редактировать страницу

en: Publish
ru: Опубликовать

en: Menu link title
ru: Название ссылки меню

en: Plugin settings
ru: Настройки плагина

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите вернуться к редакции от %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите удалить редакцию от %revision-date?

en: empty
ru: пусто

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: types
ru: типы

en: Target
ru: Цель

en: Sort direction
ru: Направление сортировки

en: Behavior settings
ru: Настройки поведения

en: Landing page
ru: Целевая страница

en: Associations
ru: Ассоциации

en: Applies to
ru: Применить к

en: Bundles
ru: Наборы

en: Bundle
ru: Набор

en: Finished with an error.
ru: Завершено с ошибкой

en: View page
ru: Просмотр страницы

en: Current revision
ru: Текущая редакция

en: Manage Content
ru: Управлять содержимым

en: Manage content
ru: Управлять содержимым

en: Entities
ru: Сущности

en: Not restricted
ru: Без ограничений

en: Full content
ru: Полная версия

en: View mode
ru: Режим просмотра

en: Edit @label
ru: Редактирование @label

en: Delete @label
ru: Удалить @label

en: Link attributes
ru: Атрибуты ссылки

en: Entity types
ru: Типы сущностей

en: Entity label
ru: Метка сущности

en: Same window (_self)
ru: Текущее окно (_self)

en: Plugin configuration
ru: Конфигурация плагина

en: @entity_type selection
ru: выбор @entity_type

en: Add menu link
ru: Добавить ссылку меню

en: Manage menu
ru: Управление меню

en: Sort settings
ru: Настройки сортировки

en: Plugin ID
ru: ID плагина

en: Custom menu link
ru: Пользовательская ссылка меню

en: All except those selected
ru: Все кроме выбранных

en: Revision translation affected
ru: Редакция, на которую повлиял перевод

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ru: Указывает, что последние редактирование перевода принадлежит текущей редакции.

en: @langname revisions for %title
ru: Редакции @langname для материала  %title

en: Only those selected
ru: Только выбранные
