ATLS (1.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (41 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Content
ja: コンテンツ

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Settings
ja: 設定

en: Default
ja: デフォルト

en: Update
ja: 更新

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: Created
ja: 作成

en: Page
ja: ページ

en: Field name
ja: フィールド名

en: Desc
ja: 降順

en: Configuration
ja: 環境設定

en: Process
ja: 処理

en: Operation
ja: 操作

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Created date
ja: 作成日時

en: Updated date
ja: 更新日時

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Languages
ja: 言語

en: Changed
ja: 変更済

en: Automatic
ja: 自動

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Source language
ja: 元言語

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: Language settings
ja: 言語の設定

en: - All -
ja: - 全て -

en: Attempts
ja: 試み

en: Operations links
ja: 管理リンク

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: Type.
ja: タイプ.

en: Hash
ja: ハッシュ

en: The entity type.
ja: エンティエィタイプ。

en: Asc
ja: 昇順

en: Entity bundle
ja: エンティティバンドル
