Auctioneer (1.0.0) - en to id translation catalogue (41 entries)

en: Title
id: Judul

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Closed
id: Ditutup

en: Description
id: Deskripsi

en: Enable
id: Aktifkan

en: Currency
id: Mata uang

en: Number
id: Angka

en: Settings
id: Pengaturan

en: Default
id: Bawaan

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Filter
id: Saring

en: URL alias
id: Alias URL

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Customer
id: Pelanggan

en: Amount
id: Jumlah

en: State
id: Status

en: Owner
id: Pemilik

en: Store
id: Toko

en: Maximum length
id: Panjang maksimum

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Authoring information
id: Informasi penulisan

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Changed
id: Berubah

en: Not published
id: Tidak dipublikasikan

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Apply
id: Terapkan

en: URL path settings
id: Pengaturan path URL

en: Context
id: Kontek

en: Offset
id: Letak

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Locked
id: Dikunci

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun
