Auctioneer (2.0.0) - en to ro translation catalogue (55 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Closed
ro: Închis

en: Subject
ro: Subiect

en: Description
ro: Descriere

en: Enable
ro: Activare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Currency
ro: Monedă

en: Edit
ro: Editați

en: Number
ro: Număr

en: Message
ro: Mesaj

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Add
ro: Adaugă

en: Created
ro: Creat

en: To
ro: Către

en: From
ro: De la

en: Roles
ro: Roluri

en: Published
ro: Publicat

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Contains
ro: Conține

en: Does not contain
ro: Nu conţine

en: Add condition
ro: Adaugă condiție

en: Conditions
ro: Condiții

en: Authored by
ro: Autor

en: Customer
ro: Client

en: Amount
ro: Suma

en: State
ro: Status

en: Owner
ro: Proprietar

en: Store
ro: Magazin

en: Maximum length
ro: Lungime maximă

en: Threshold
ro: Prag

en: Authoring information
ro: Informaţii despre autor

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Empty
ro: Gol

en: Greater than
ro: Mai mare

en: Changed
ro: Schimbat

en: Not published
ro: Nepublicat

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Increment
ro: Creștere

en: Plugin settings
ro: Setările plugin-ului

en: URL path settings
ro: Opţiuni cale URL

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Locked
ro: Blocat

en: Cardinality
ro: Cardinalitate

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Reply to
ro: Răspunde la

en: Plugin ID
ro: ID-ul plugin-ului
