Auctioneer (2.0.0) - en to tr translation catalogue (64 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: Closed
tr: Kapalı

en: Subject
tr: Konu

en: Description
tr: Açıklama

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Currency
tr: Para birimi

en: Edit
tr: Düzenle

en: Number
tr: Sayı

en: Message
tr: İleti

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Add
tr: Ekle

en: Event
tr: Olay

en: Created
tr: Oluşturulma

en: To
tr: Kime

en: From
tr: Kimden

en: Roles
tr: Roller

en: Published
tr: Yayında

en: URL alias
tr: URL takma adları

en: Field name
tr: Alan adı

en: Contains
tr: İçerir

en: Does not contain
tr: İçermeyen

en: Add condition
tr: Koşul ekle

en: Conditions
tr: Koşullar

en: Authored by
tr: Yazan

en: Customer
tr: Müşteri

en: Amount
tr: Miktar

en: State
tr: Durum

en: Owner
tr: Sahibi

en: Store
tr: Mağaza

en: Maximum length
tr: Azami uzunluk

en: Operator
tr: İşletmen

en: Threshold
tr: Eşik

en: Weeks
tr: Hafta

en: Authoring information
tr: Yazarlık Bilgileri

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Empty
tr: Boş

en: Greater than
tr: Büyüktür

en: Unit
tr: Birim

en: Days
tr: Günler

en: Months
tr: Aylar

en: Hours
tr: Saat

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Changed
tr: Değişti

en: Not published
tr: Yayınlanmamış

en: Minutes
tr: Dakika

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Increment
tr: Arttır

en: Plugin settings
tr: Eklenti ayarları

en: URL path settings
tr: URL yol ayarları

en: Context
tr: Bağlam (Context)

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Locked
tr: Kilitli

en: Validation
tr: Sağlama

en: Cardinality
tr: Nicelik

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık
