Auctioneer (2.0.0) - en to ur translation catalogue (25 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: Closed
ur: بند کردیا گیا

en: Subject
ur: موضوع

en: Description
ur: وضاحت

en: Enable
ur: فعال

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Currency
ur: کرنسی

en: Edit
ur: تدوین

en: Number
ur: نمبر

en: Message
ur: پیغام

en: Weight
ur: وزن

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Add
ur: شامل کریں

en: ID
ur: شناخت

en: Field name
ur: فیلڈ کا نام

en: Contains
ur: پر مشتمل

en: Maximum length
ur: حد لمبائی

en: Locked
ur: بند
