Auctioneer (2.0.1) - en to fa translation catalogue (79 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Closed
fa: بسته شده

en: Subject
fa: موضوع

en: Description
fa: شرح

en: Enable
fa: فعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Currency
fa: واحد پول

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Number
fa: عدد

en: Message
fa: پیغام

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Add
fa: افزودن

en: Event
fa: رویداد

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: To
fa: به

en: From
fa: از

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: فیلتر

en: URL alias
fa: آدرس مستعار

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Contains
fa: شاملِ

en: Does not contain
fa: شامل این مقدار نیست

en: Add condition
fa: افزودن شرط

en: Conditions
fa: شرط‌ها

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Customer
fa: مشتری

en: Amount
fa: مقدار

en: State
fa: وضعیت

en: Email format
fa: قالب‌بندی پست الکترونیکی

en: Desc
fa: نزولی

en: Owner
fa: مالک

en: Store
fa: فروشگاه

en: Maximum length
fa: حداکثر طول

en: Operator
fa: عملگر

en: Threshold
fa: آستانه

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authoring information
fa: اطلاعات نویسنده

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Attachments
fa: پیوست‌ها

en: File attachments
fa: فایل‌های پیوست

en: Empty
fa: خالی

en: Greater than
fa: بزرگتر از

en: Hours
fa: ساعت

en: Plugin
fa: افزونه

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Not published
fa: منتشر نشده

en: Minutes
fa: دقیقه

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Shortcuts
fa: میان‌برها

en: Apply
fa: تایید

en: URL path settings
fa: تنظیمات مسیر نشانی

en: Opened
fa: باز

en: Context
fa: زمینه

en: Attached files
fa: فایل‌های پیوست

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Locked
fa: قفل شده

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Reply to
fa: پاسخ به

en: All conditions must pass
fa: تمامی شرایط باید درست باشند
