Auctioneer (2.0.1) - en to nl translation catalogue (89 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Closed
nl: Gesloten

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Description
nl: Beschrijving

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Currency
nl: Valuta

en: Edit
nl: Bewerken

en: Number
nl: Getal

en: Message
nl: Bericht

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Add
nl: Toevoegen

en: Event
nl: Evenement

en: User
nl: Gebruiker

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: To
nl: Naar

en: From
nl: Van

en: Roles
nl: Rollen

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: URL alias
nl: URL-alias

en: Field name
nl: Veldnaam

en: Contains
nl: Bevat

en: Does not contain
nl: Bevat niet

en: Add condition
nl: Voorwaarde toevoegen

en: Conditions
nl: Voorwaarden

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Customer
nl: Klant

en: Amount
nl: Bedrag

en: State
nl: Status

en: Email format
nl: E-mailformat

en: Desc
nl: Aflopend

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Store
nl: Winkel

en: Maximum length
nl: Maximumlengte

en: Threshold
nl: Drempelwaarde

en: Weeks
nl: Weken

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Authoring information
nl: Auteursinformatie

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Attachments
nl: Bijlagen

en: File attachments
nl: Bestandsbijlagen

en: Empty
nl: Leeg

en: Greater than
nl: Groter dan

en: Unit
nl: Eenheid

en: Days
nl: Dagen

en: Months
nl: Maanden

en: Hours
nl: Uren

en: Auction
nl: Veiling

en: Bid
nl: Bieden

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Not published
nl: Niet gepubliceerd

en: Minutes
nl: Minuten

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Shortcuts
nl: Snelkoppelingen

en: Apply
nl: Toepassen

en: Increment
nl: Toename

en: Plugin settings
nl: Plugin-instellingen

en: URL path settings
nl: URL-pad-instellingen

en: Years
nl: Jaren

en: Attached files
nl: Bijgevoegde bestanden

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Locked
nl: Vergrendeld

en: Validation
nl: Validatie

en: Cardinality
nl: Kardinaliteit

en: Comparison value
nl: Vergelijkingswaarde

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Weight for @title
nl: Gewicht voor @title

en: Asc
nl: Oplopend

en: Between
nl: Tussen

en: Bids
nl: Biedingen

en: Auctions
nl: Veilingen

en: Reply to
nl: Antwoord aan

en: Handler settings
nl: Instellingen voor handler

en: Save conditions
nl: Voorwaarden opslaan

en: Plugin ID
nl: Plugin-ID

en: All conditions must pass
nl: Aan alle voorwaarden moet worden voldaan

en: Save handlers
nl: Handlers opslaan

en: Not between
nl: Niet tussen
