Auctioneer (2.0.1) - en to it translation catalogue (87 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Closed
it: Chiuso

en: Subject
it: Oggetto

en: Description
it: Descrizione

en: Enable
it: Abilita

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Currency
it: Valuta

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Number
it: Numero

en: Message
it: Messaggio

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Add
it: Aggiungi

en: Event
it: Evento

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Roles
it: Ruoli

en: Published
it: Pubblicato

en: Filter
it: Filtra

en: URL alias
it: Alias URL

en: Field name
it: Nome del campo

en: Contains
it: Contiene

en: Does not contain
it: Non contiene

en: Add condition
it: Aggiungi condizione

en: Conditions
it: Condizioni

en: Authored by
it: Creato da

en: Customer
it: Cliente

en: Amount
it: Importo

en: State
it: Stato

en: Desc
it: Disc

en: Owner
it: Proprietario

en: Store
it: Negozio

en: Maximum length
it: Lunghezza massima

en: Operator
it: Operatore

en: Threshold
it: Soglia

en: Weeks
it: Settimane

en: Sort by
it: Ordina per

en: Authoring information
it: Informazioni sull'autore

en: Authored on
it: Creato il

en: Attachments
it: Allegati

en: File attachments
it: File allegati

en: Empty
it: Vuoto

en: Greater than
it: Maggiore di

en: Unit
it: Unità

en: Days
it: Giorni

en: Months
it: Mesi

en: Hours
it: Ore

en: Changed
it: Modificato

en: Not published
it: Non pubblicato

en: Minutes
it: Minuti

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Shortcuts
it: Scorciatoie

en: Apply
it: Applica

en: Increment
it: Incremento

en: Plugin settings
it: Impostazioni plugin

en: URL path settings
it: Impostazioni percorso URL

en: Years
it: Anni

en: Context
it: Contesto

en: Attached files
it: File allegati

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Locked
it: Bloccato

en: Validation
it: Validazione

en: Cardinality
it: Cardinalità

en: Comparison value
it: Valore di confronto

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Weight for @title
it: Peso per @title

en: Master
it: Principale

en: Reply to
it: Rispondi a

en: Delete condition
it: Elimina condizione

en: Plugin ID
it: ID del plugin
