Auctions (1.0.1) - en to fa translation catalogue (65 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Register
fa: ثبت‌نام

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: On
fa: روشن

en: Login
fa: ورود

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Message
fa: پیغام

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Link
fa: پیوند

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: View
fa: مشاهده

en: Teaser
fa: خلاصه

en: ID
fa: شناسه

en: n/a
fa: هیچ

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: 1 minute | @count minutes
fa[0]: 1 دقیقه
fa[1]: @count دقیقه

en: 1 hour | @count hours
fa[0]: 1 ساعت
fa[1]: @count ساعت

en: 1 day | @count days
fa[0]: 1 روز
fa[1]: @count روز

en: Off
fa: خاموش

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: Revisions
fa: بازبینی‌ها

en: Contains
fa: شاملِ

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Amount
fa: مقدار

en: Desc
fa: نزولی

en: Ascending
fa: صعودی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Deleted
fa: حذف شد

en: Create new revision
fa: ایجاد بازبینی جدید

en: Font size
fa: اندازه فونت

en: Revert
fa: بازگشت

en: Revisions for %title
fa: بازبینی‌های %title

en: Revision
fa: بازبینی

en: Duplicate
fa: تکرار

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Revision of %title from %date
fa: بازبینی %title از %date

en: Finished
fa: پایان

en: Apply
fa: تایید

en: 1 second | @count seconds
fa[0]: 1 ثانیه
fa[1]: @count ثانیه

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به بازبینی %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا از حذف بازبینی مربوط به تاریخ %revision-date اطمینان دارید؟

en: Euro
fa: یورو

en: 1 week | @count weeks
fa[0]: 1 هفته
fa[1]: @count هفته

en: Offset
fa: جابجایی

en: Canadian Dollar
fa: دلار کانادا

en: About
fa: درباره

en: Australian Dollar
fa: دلار استرالیا

en: Autocomplete matching
fa: تطابق خودکار

en: Starts with
fa: شروع شود با

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Copy of the revision from %date.
fa: کپی نسخه %date

en: Operations links
fa: پیوندهای عملیات

en: - Select a value -
fa: - یک مقدار را انتخاب کنید -

en: United States Dollar
fa: دلار ایالات متحده

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: @name field is required.
fa: فیلد @name اجباری است.
