Auctions (1.0.8) - en to ro translation catalogue (57 entries)

en: Register
ro: Înscriere

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: On
ro: Pornit

en: Edit
ro: Editați

en: Message
ro: Mesaj

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Link
ro: Legătură

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: View
ro: Afişează

en: Created
ro: Creat

en: Active
ro: Activ

en: 1 minute | @count minutes
ro[0]: @count minut
ro[1]: @count minute
ro[2]: @count de minute

en: 1 hour | @count hours
ro[0]: 1 oră
ro[1]: @count ore
ro[2]: @count de ore

en: 1 day | @count days
ro[0]: 1 zi
ro[1]: @count zile
ro[2]: @count de zile

en: Off
ro: Oprit

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Revisions
ro: Revizii

en: Contains
ro: Conține

en: Authored by
ro: Autor

en: Amount
ro: Suma

en: Ascending
ro: Crescător

en: Deleted
ro: Şters

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Font size
ro: Mărimea fontului

en: Revert
ro: Revenire

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Duplicate
ro: Duplicat

en: Changed
ro: Schimbat

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Finished
ro: Finalizat

en: 1 second | @count seconds
ro[0]: 1 secundă
ro[1]: @count secunde

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi revenirea la revizia din %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi revizia din %revision-date?

en: 1 week | @count weeks
ro[0]: 1 săptămână
ro[1]: @count săptămâni
ro[2]: @count de săptămâni

en: About
ro: Despre

en: Autocomplete matching
ro: Potrivire completare automată

en: Starts with
ro: Începe cu

en: Delete all revisions
ro: Ștergeți toate revizuirile

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: - Select a value -
ro: - Selectați o valoare -

en: @name field is required.
ro: Câmpul @name este obligatoriu.

en: There are no entities matching "%value".
ro: Nu există entități care să se potrivească cu "%value".

en: Many entities are called %value. Specify the one you want by appending the id in parentheses, like "@value (@id)".
ro: Multe entități sunt numite %value. Specificați-o pe cea pe care o doriți adăugând id-ul în paranteze, cum ar fi "@value (@id)".

en: Multiple entities match this reference; "%multiple". Specify the one you want by appending the id in parentheses, like "@value (@id)".
ro: Mai multe entități se potrivesc cu această referință; "%multiple". Specificați-o pe cea pe care o doriți adăugând id-ul în paranteze, cum ar fi "@value (@id)".

en: Display the referenced author user entity.
ro: Afișarea entității de utilizator a autorului referit.

en: Revision translation affected
ro: Revizuirea traducerii afectate

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ro: Indică dacă ultima modificare a traducerii aparține reviziei curente.

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ro: Sunteți sigur că vreți să întoarceți traducerea @language la revizia din %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ro: Întoarceți conținutul împărțit între traduceri
