Auctions (1.1.0) - en to sv translation catalogue (62 entries)

en: Register
sv: Registrera

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: On
sv: På

en: Login
sv: Logga in

en: Edit
sv: Redigera

en: Message
sv: Meddelande

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Link
sv: Länk

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: View
sv: Visa

en: Teaser
sv: Ingress

en: n/a
sv: inte tillgänglig

en: Created
sv: Skapad

en: Active
sv: Aktiv

en: 1 minute | @count minutes
sv[0]: 1 minut
sv[1]: @count minuter

en: 1 hour | @count hours
sv[0]: 1 timme
sv[1]: @count timmar

en: 1 day | @count days
sv[0]: 1 dag
sv[1]: @count dagar

en: Off
sv: Av

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Revisions
sv: Versioner

en: Contains
sv: Innehåller

en: Authored by
sv: Författad av

en: Amount
sv: Belopp

en: Ascending
sv: Stigande

en: Deleted
sv: Borttaget

en: Create new revision
sv: Skapa ny version

en: Font size
sv: Teckenstorlek

en: Revert
sv: Återställ

en: Revisions for %title
sv: Versioner för %title

en: Revision
sv: Version

en: Duplicate
sv: Dubblett

en: From:
sv: Från:

en: Changed
sv: Ändrad

en: Revision of %title from %date
sv: Version av %title från %date

en: Finished
sv: Avslutat

en: 1 second | @count seconds
sv[0]: 1 sekund
sv[1]: @count sekunder

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill återställa till versionen från %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
sv: Är du säker på att du vill radera versionen från %revision-date?

en: 1 week | @count weeks
sv[0]: 1 vecka
sv[1]: @count veckor

en: About
sv: Om

en: Australian Dollar
sv: Australiensiska dollar

en: Autocomplete matching
sv: Automatiskt kompletterande som överensstämmer

en: Starts with
sv: Börjar med

en: Delete all revisions
sv: Radera alla versioner

en: Copy of the revision from %date.
sv: Kopia av versionen från %date.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
sv: Välj metod att använda för att samla in automatiskt kompletterande förslag. Observera att <em>Innehåller</em> kan orsaka prestandaproblem med webbplatser som har tusentals noder.

en: Current revision
sv: Nuvarande version

en: - Select a value -
sv: - Välj ett värde -

en: Bulgarian lev
sv: Bulgariska lev

en: @name field is required.
sv: Fält @name är obligatoriskt.

en: There are no entities matching "%value".
sv: Det finns inga objekt som stämmer överens med "%value".

en: Many entities are called %value. Specify the one you want by appending the id in parentheses, like "@value (@id)".
sv: Många objekt kallas %value. Ange det du vill använda genom att lägga till ID-numret i parentes såsom "@value (@id)".

en: Multiple entities match this reference; "%multiple". Specify the one you want by appending the id in parentheses, like "@value (@id)".
sv: Flera objekt matchade denna referens; "%multiple". Ange den du vill ha genom att lägga till id-numret inom parenteserna, liknande "@value (@id)".

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: Revision translation affected
sv: Översatt version berörd

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
sv: Indikerar om den senaste redigeringen av en översättning hör till nuvarande version.

en: @date by @username
sv: @date av @username
