Auctions (2.0.0) - en to ne translation catalogue (23 entries)

en: Register
ne: दर्ता

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Cancel
ne: रद्द गर्नुहोस्

en: Remove
ne: हटाउनुहोस्

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Message
ne: सन्देश

en: - None -
ne: - कुनै पनि होइन -

en: Link
ne: लिङ्क

en: Settings
ne: व्यवस्था

en: Name
ne: नाम

en: View
ne: दृश्य

en: Created
ne: सिर्जना गरिएको

en: Active
ne: सक्रिय

en: 1 minute | @count minutes
ne[0]: 1 minute
ne[1]: @count मिनेट

en: 1 hour | @count hours
ne[0]: १ घण्टा
ne[1]: @count घण्टा

en: 1 day | @count days
ne[0]: १ दिन
ne[1]: @count दिन

en: Revisions
ne: संशोधन

en: Contains
ne: समावेश

en: Authored by
ne: लेखक

en: Revision
ne: संशोधन

en: 1 week | @count weeks
ne[0]: १ हप्‍ता
ne[1]: @count हप्‍ता

en: and
ne: र
