Auctions (2.0.3) - en to gl translation catalogue (66 entries)

en: Body
gl: Corpo

en: Register
gl: Rexistrar

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: On
gl: Activo

en: Edit
gl: Editar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Message
gl: Mensaxe

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Link
gl: Ligazón

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: View
gl: Ver

en: Teaser
gl: Resumo

en: n/a
gl: n/d

en: Created
gl: Creado

en: All
gl: Todo

en: Active
gl: Activo

en: 1 minute | @count minutes
gl[0]: 1 minuto
gl[1]: @count minutos

en: 1 hour | @count hours
gl[0]: 1 hora
gl[1]: @count horas

en: 1 day | @count days
gl[0]: 1 día
gl[1]: @count días

en: Off
gl: Desactivado

en: Promoted to front page
gl: Promocionado á páxina principal

en: Revisions
gl: Revisión

en: Contains
gl: Contén

en: Authored by
gl: Creado por

en: Amount
gl: Cantidade

en: Ascending
gl: Ascendente

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Deleted
gl: Borrado

en: Create new revision
gl: Crear nova revisión

en: Font size
gl: Tamaño do tipo de letra

en: Revert
gl: Volver

en: Seconds
gl: Segundos

en: Revisions for %title
gl: Revisións para %title

en: Revision
gl: Revisión

en: Duplicate
gl: Duplicar

en: Changed
gl: Cambiado

en: Revision of %title from %date
gl: Revisión de %title de %date

en: Finished
gl: Finalizado

en: Apply
gl: Aplicar

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer volver á revisión de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer borrar a revisión de %revision-date?

en: 1 week | @count weeks
gl[0]: 1 semana
gl[1]: @count semanas

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Canadian Dollar
gl: Dólar canadiense

en: About
gl: Información

en: and
gl: e

en: Australian Dollar
gl: Dólar australiano

en: Autocomplete matching
gl: Concordancia de autocompretar

en: Starts with
gl: Comeza con

en: Item Title
gl: Título do Ítem

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: Copy of the revision from %date.
gl: Copia da revisión de %date.

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of nodes.
gl: Seleccionar o método para recopilar as suxerencias de autocompretar. Teña en conta que <em>Conten</em> pode causar problemas de rendimento en sitios con miles de nodos.

en: Current revision
gl: Revisión actual

en: - Select a value -
gl: - Seleccione un valor -

en: Brunei Dollar
gl: Dólar de Brunei

en: Bahamian Dollar
gl: Dólar de las Bahamas

en: Belize Dollar
gl: Dólar de Belice

en: @name field is required.
gl: O campo @name é requirido.

en: Add new @type_singular
gl: Engadir @type_singular

en: Add existing @type_singular
gl: Engadir @type_singular existente
