Author bulk assignment (2.0.0) - en to de translation catalogue (9 entries)

en: Save
de: Speichern

en: Assign to
de: Zuweisen zu

en: Finished with an error.
de: Mit einem Fehler beendet.

en: Bulk operations
de: Stapelverarbeitungen

en: Entity types
de: Entitätstypen

en: %action was applied to @count item. | %action was applied to @count items.
de[0]: %action wurde auf @count Element angewandt.
de[1]: %action wurde auf @count Elemente angewandt.

en: Update this item
de: Dieses Element aktualisieren

en: No access to execute %action on the @entity_type_label %entity_label.
de: Kein Zugriff zum Ausführen von %action für @entity_type_label %entity_label.

en: Apply to selected items
de: Auf die ausgewählten Elemente anwenden
