Author Pane Popup (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (30 entries)

en: Focus
hi: केंद्र-बिंदु

en: User interface
hi: उपयोगकर्ता इंटरफ़ेस

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Name
hi: नाम

en: Add
hi: जोड़ें

en: All
hi: सभी

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Click here
hi: यहाँ क्लिक करें

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Desc
hi: अवरोही

en: Inactive
hi: निष्क्रिय

en: Border
hi: बॉर्डर

en: Method
hi: तरीका

en: Not installed
hi: स्थापित नहीं

en: Position
hi: स्थान

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Show
hi: दिखाये

en: Style
hi: अंदाज

en: Installed
hi: संस्थापित

en: Color scheme
hi: रंग योजना

en: Apply
hi: लागू करें

en: Hide
hi: छिपाएँ

en: Blue
hi: नीला

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Joined
hi: में शामिल हुए
