Author Pane Popup (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (49 entries)

en: User interface
nl: Gebruikersinterface

en: Pages
nl: Pagina's

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Name
nl: Naam

en: Add
nl: Toevoegen

en: Event
nl: Evenement

en: All
nl: Alle

en: Block
nl: Blok

en: Click here
nl: Klik hier

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Desc
nl: Aflopend

en: Inactive
nl: Inactief

en: Border
nl: Rand

en: Method
nl: Methode

en: Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Position
nl: Positie

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Show
nl: Weergeven

en: Delay
nl: Vertraging

en: Red
nl: Rood

en: Style
nl: Stijl

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Color scheme
nl: Kleurenschema

en: Apply
nl: Toepassen

en: Hide
nl: Verbergen

en: Green
nl: Groen

en: Blue
nl: Blauw

en: Title text
nl: Titeltekst

en: Miscellaneous
nl: Diversen

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Joined
nl: Lid geworden

en: Hover
nl: Zweven

en: Light
nl: Licht

en: Click
nl: Klik

en: Leave
nl: Verlaten

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
nl: Specificeer pagina's door hun paden te gebruiken. Gebruik één regel per pad. Gebruik eventueel '*' als jokerteken. Voorbeeldpaden zijn %blog voor de blog pagina en %blog-* voor iedere persoonlijke blog. %front is de voorpagina.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
nl: Pagina's waarop deze PHP-code <code>TRUE</code> teruggeeft (alleen voor experts)

en: Pages or PHP code
nl: Pagina's of PHP-code

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
nl: Als voor de PHP-optie is gekozen, voer dan PHP-code in tussen %php. Let op dat het uitvoeren van foutieve PHP-code de website onbereikbaar kan maken.

en: Last seen
nl: Laatst gezien

en: Dark
nl: Donker

en: Asc
nl: Oplopend

en: Tracking scope
nl: Tracking-bereik

en: Every page except the listed pages
nl: Alle pagina's behalve de genoemde

en: The listed pages only
nl: Alleen de genoemde pagina's

en: SELECT Author Pane Popup Style to use
nl: SELECTEER de gewenste pop-upstijl om de auteursinformatie te tonen
