Auto Translation (1.4.39) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: ID
hi: आईडी

en: Node
hi: नोड

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Media
hi: मीडिया

en: Multilingual
hi: बहुभाषी

en: Draft
hi: प्रारूप
