Automatic Updates (3.0.4) - en to ja translation catalogue (28 entries)

en: more
ja: 続き

en: Disabled
ja: 無効

en: Version
ja: バージョン

en: Release notes
ja: リリースノート

en: Update
ja: 更新

en: theme
ja: テーマ

en: Continue
ja: 継続

en: Up to date
ja: 最新

en: Update available
ja: アップデートが利用可能です

en: module
ja: モジュール

en: Security update
ja: セキュリティアップデート

en: Revoked!
ja: 廃止されました！

en: Security update required!
ja: セキュリティーアップデートが必要です!

en: Not supported!
ja: サポートされません！

en: About
ja: アバウト

en: Error message
ja: エラーメッセージ

en: Unknown status
ja: 不明なステータス

en: Warning message
ja: 警告メッセージ

en: Limitations
ja: 制限

en: Operating in maintenance mode.
ja: メンテナンスモードにて稼働中です。

en: Status message
ja: ステータスメッセージ

en: (Security update)
ja: (セキュリティーアップデート)

en: (Unsupported)
ja: (サポートなし)

en: Downloading updates
ja: アップデートをダウンロード中

en: Perform updates with site in maintenance mode (strongly recommended)
ja: メンテナンスモードでアップデートを実行 (強く推奨)

en: Ready to update
ja: アップデート準備完了

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href=":update">database update script</a> immediately.
ja: いくつかのモジュールには、インストールが必要なデータベーススキーマの更新があります。 直ちに<a href=":update">データベースのアップデートスクリプト</a>を実行してください。

en: Back up your database and site before you continue. <a href=":backup_url">Learn how</a>.
ja: 続ける前にデータベースとサイトをバックアップしてください。 <a href=":backup_url">方法を学ぶ</a>.
