Automatic Updates (8.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (14 entries)

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Security
fr: Sécurité

en: Sort by
fr: Trier par

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Experimental
fr: Expérimental

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Severity level
fr: Niveau de sévérité

en: Master
fr: Principal

en: This update is a major version update which means that it may not be backwards compatible with your currently running version. It is recommended that you read the release notes and proceed at your own risk.
fr: Cette mise à jour est une mise à jour majeure, ce qui signifie qu'elle n'est peut-être pas rétro-compatible avec la version que vous utilisez actuellement. Il est recommandé de lire les notes de version et de procéder à la mise à jour à vos risques et périls.
