Automatic Updates (8.x-2.5) - en to hu translation catalogue (28 entries)

en: more
hu: tovább

en: Version
hu: Verzió

en: Release notes
hu: Kiadási információk

en: Update
hu: Frissítés

en: theme
hu: smink

en: Continue
hu: Folytatás

en: FAQ
hu: GY.I.K.

en: Up to date
hu: Aktuális

en: Update available
hu: Frissítés elérhető

en: module
hu: modul

en: Requirements
hu: Előfeltételek

en: Security update
hu: Biztonsági frissítés

en: Revoked!
hu: Visszavonva!

en: Security update required!
hu: Biztonsági frissítés szükséges.

en: Not supported!
hu: Nem támogatott.

en: About
hu: Leírás

en: Congratulations!
hu: Gratulálunk!

en: Unknown status
hu: Ismeretlen állapot

en: Limitations
hu: Korlátozások

en: Project:
hu: Projekt:

en: Operating in maintenance mode.
hu: A webhely jelenleg karbantartási módban üzemel.

en: (Security update)
hu: (Biztonsági frissítés)

en: (Unsupported)
hu: (Nem támogatott)

en: Downloading updates
hu: Frissítések letöltése

en: Perform updates with site in maintenance mode (strongly recommended)
hu: Frissítés karbantartási üzemmódban (erősen ajánlott)

en: Ready to update
hu: Frissítésre kész

en: Some modules have database schema updates to install. You should run the <a href=":update">database update script</a> immediately.
hu: Néhány modul adatbázisséma-frissítéseket igényel. Az <a href=":update">adatbázis-frissítést</a> azonnal le kell futtatni.

en: Back up your database and site before you continue. <a href=":backup_url">Learn how</a>.
hu: Ajánlott az adatbázisról biztonsági mentést készíteni a folytatás előtt. <a href=":backup_url">Biztonsági mentés készítése</a>.
