Background Image (8.x-1.2) - en to es translation catalogue (38 entries)

en: Operations
es: Operaciones

en: Type
es: Tipo

en: Enable
es: Activar

en: Enabled
es: Activado

en: Yes
es: Sí

en: Reset
es: Restablecer

en: None
es: Ninguno

en: Image
es: Imagen

en: Settings
es: Configuración

en: Label
es: Etiqueta

en: Default
es: Por defecto

en: Background Image
es: Imagen de fondo

en: Small
es: Pequeño

en: Large
es: Grande

en: View
es: Ver

en: Path
es: Ruta

en: Unknown
es: Desconocido

en: User
es: Usuario

en: Continue
es: Continuar

en: N/A
es: N/D

en: Advanced
es: Avanzado

en: Medium
es: Medio

en: Override
es: Sobreescribir

en: Authored on
es: Fecha de autoría

en: Entity
es: Entidad

en: Changed
es: Modificado

en: Radius
es: Radio

en: Require
es: Requerido

en: Target
es: Destino

en: Route
es: Ruta

en: Embed
es: Incrustar

en: Speed
es: Velocidad

en: Inherit
es: Heredar

en: Calculate
es: Calcular

en: Bundle
es: Paquete

en: Entities
es: Entidades

en: Error generating image.
es: Error al crear la imagen

en: Entity Bundle
es: Paquete de Entidad
