Background Image (8.x-1.4) - en to ar translation catalogue (31 entries)

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Enable
ar: تفعيل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Image
ar: الصورة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: Default
ar: الافتراضي

en: Small
ar: صغير

en: Large
ar: كبير

en: View
ar: عرض

en: Path
ar: المسار

en: Unknown
ar: غير معروف

en: User
ar: المستخدم

en: Continue
ar: متابعة

en: N/A
ar: غير موجود

en: Advanced
ar: متقدم

en: Medium
ar: متوسط

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Entity
ar: الكيان

en: Changed
ar: تم التغير

en: Global
ar: عالمي

en: Route
ar: الطريق

en: Inherit
ar: مشتق

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Entities
ar: الكيانات

en: Error generating image.
ar: خطأ في توليد الصورة.
