Background Image (8.x-1.4) - en to de translation catalogue (41 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: Type
de: Typ

en: Enable
de: Aktivieren

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: None
de: Keine

en: Image
de: Bild

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Default
de: Standard

en: Background Image
de: Hintergrundbild

en: Small
de: Klein

en: Large
de: Groß

en: View
de: Ansicht

en: Path
de: Pfad

en: Unknown
de: Unbekannt

en: User
de: Benutzer

en: Continue
de: Weiter

en: N/A
de: n. v.

en: Advanced
de: Erweitert

en: Medium
de: Mittel

en: Override
de: Übersteuern

en: Authored on
de: Geschrieben am

en: Entity
de: Entität

en: Changed
de: Geändert

en: Require
de: Erforderlich

en: Target
de: Ziel

en: Embed
de: Einbetten

en: Speed
de: Geschwindigkeit

en: Blur
de: Unschärfe

en: Inherit
de: Vererben

en: Calculate
de: Berechnen

en: Bundle
de: Subtyp

en: Entities
de: Entitäten

en: Error generating image.
de: Fehler beim Erzeugen des Bilds.

en: Entity Bundle
de: Entität Bündel

en: Extra Large
de: Extra groß

en: Overlay Text
de: Overlay-Text

en: Base class
de: Basisklassen
