Baidu Map (2.0.1) - en to ru translation catalogue (29 entries)

en: enabled
ru: включено

en: disabled
ru: отключено

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Small
ru: Маленький

en: Large
ru: Большой

en: Normal
ru: Нормальный

en: Hidden
ru: Скрытый

en: Map width
ru: Ширина карты

en: Map height
ru: Высота карты

en: Draggable
ru: Перетаскивание

en: Light
ru: Светлая

en: Data Source
ru: Исходные данные

en: - Any -
ru: - Любой -

en: Alternate Text
ru: Альтернативный текст

en: Address search
ru: Поиск адреса

en: Scrollwheel
ru: Колесо прокрутки

en: Enable scrollwheel zooming
ru: Разрешить масштабирование колесом прокрутки

en: Enable dragging on the map
ru: Разрешить перетаскивание карты

en: Dark
ru: Темный

en: Which field contains geodata?
ru: Какое поле содержит геоданные?

en: Popup Text
ru: Текст всплывающего окна

en: Scrollwheel: @yn
ru: Колесо прокрутки: @yn

en: Draggable: @yn
ru: Перетаскивание: @yn

en: - any -
ru: - любой -

en: This text shows up when a user does not have javascript enabled
ru: Этот текст появляется, если у пользователя не разрешен javascript

en: Show traffic
ru: Показывать пробки

en: Find my location
ru: Найти моё местоположение
