barnettechetJLB (8.x-1.0) - en to ar translation catalogue (17 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Core
ar: النواة

en: Menu
ar: القائمة

en: Text color
ar: لون النص

en: Link color
ar: لون الروابط

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Blue Lagoon (default)
ar: البحيرة الزرقاء (الافتراضية)

en: Slate
ar: اللوح

en: Main background
ar: الخلفية الرئيسية

en: Sidebar background
ar: خلفية العمود الجانبي

en: Sidebar borders
ar: إطار العمود الجانبي

en: Footer background
ar: خلفية حاشية الصفحة

en: Plum
ar: الخوخ

en: Title and slogan
ar: العنوان والشعار

en: Firehouse
ar: محطة الإطفاء

en: Ice
ar: الجليد

en: Bartik settings
ar: إعدادات بارتيك
