Base Bootstrap 4 (8.x-1.000-alpha0) - en to ar translation catalogue (7 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: medium
ar: متوسط

en: small
ar: صغير

en: large
ar: كبير

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية
