Basic (3.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (39 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Search
tr: Ara

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Help
tr: Yardım

en: Core
tr: Çekirdek

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Host
tr: Sunucu

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Basic
tr: Temel

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Tools
tr: Araçlar

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Sidebar second
tr: İkinci sütun

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Footer menu
tr: Alt bilgi menüsü

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Site branding
tr: Site markası

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: User account menu
tr: Kullanıcı hesap menüsü
