Basic (8.x-1.1) - en to id translation catalogue (9 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Core
id: Inti

en: Basic
id: Dasar

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Tabs
id: Tab

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date
