Basic (8.x-2.1) - en to fa translation catalogue (19 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Search
fa: جستجو

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Core
fa: هسته

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Host
fa: میزبان

en: Basic
fa: پایه

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Tools
fa: ابزارها

en: Port
fa: درگاه

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی
