Basic cart (8.x-4.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (39 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Subject
fr: Objet

en: Language
fr: Langue

en: Block Title
fr: Titre du bloc

en: Currency
fr: Devise

en: Content types
fr: Types de contenu

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Top
fr: Haut

en: Content Types
fr: Types de contenu

en: Text
fr: Texte

en: Content type
fr: Type de contenu

en: Email
fr: Courriel

en: Page title
fr: Titre de page

en: Bottom
fr: Bas

en: Add to cart
fr: Ajouter au panier

en: Phone
fr: Téléphone

en: Address
fr: Adresse

en: Checkout
fr: Passer la commande

en: Zip Code
fr: Code postal

en: Basic settings
fr: Paramètres de base

en: City
fr: Ville

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Float
fr: Réel (Float)

en: View cart
fr: Voir le panier

en: VAT
fr: TVA

en: Checkout settings
fr: Paramètres du tunnel d'achat

en: Add to cart redirect
fr: Redirection après l'ajout au panier

en: User email
fr: Courriel de l'utilisateur

en: Total price
fr: Prix total

en: Thank you page
fr: Page de remerciements

en: Administer basic cart
fr: Administrer Basic cart

en: Please choose the currency.
fr: Veuillez choisir la devise.

en: Thank you page customization.
fr: Personnalisation de la page de remerciements.

en: Price format
fr: Format du prix

en: Please choose the format in which the price will be shown.
fr: Veuillez choisir le format dans lequel le prix sera affiché.

en: Redirect user after adding an item to the shopping cart
fr: Rediriger l'utilisateur après l'ajout d'un article dans le panier

en: VAT value
fr: Valeur de TVA
