Drupal AlternativeCommerce (Basket) (2.0.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (116 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Content
ru: Содержимое

en: Group
ru: Группа

en: yes
ru: да

en: Subject
ru: Тема

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Currency
ru: Валюта

en: Quantity
ru: Количество

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: Number
ru: Число

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Export
ru: Экспортировать

en: Field
ru: Поле

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: View
ru: Просмотр

en: link
ru: ссылка

en: Options
ru: Настройки

en: no
ru: нет

en: Create
ru: Создать

en: days
ru: дней

en: Active
ru: Активно

en: Contacts
ru: Контакты

en: Filter
ru: Фильтр

en: Source string
ru: Исходная строка

en: Delete all
ru: Удалить все

en: Widget
ru: Виджет

en: Price
ru: Цена

en: Product ID
ru: ID товара

en: Amount
ru: Сумма

en: Address
ru: Адрес

en: Desc
ru: По убыванию

en: Payment
ru: Оплата

en: Display title
ru: Отображать заголовок

en: Background color
ru: Цвет фона

en: Text color
ru: Цвет текста

en: Color
ru: Цвет

en: Select all
ru: Выделить все

en: Not installed
ru: Не установлено

en: Checkout
ru: Оформление заказа

en: Install
ru: Установить

en: Template
ru: Шаблон

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: to
ru: до

en: Not active
ru: Неактивный

en: Select list
ru: Список выбора

en: Installed
ru: Установлено

en: from
ru: от

en: Discount
ru: Скидка

en: Order history
ru: История заказов

en: Product name
ru: Название товара

en: Product
ru: Товар

en: Products
ru: Товары

en: Orders
ru: Заказы

en: Templates
ru: Шаблоны

en: Photo
ru: Фото

en: Apply
ru: Применить

en: Translation
ru: Перевод

en: Publish
ru: Опубликовать

en: Unpublish
ru: Снять с публикации

en: Permission
ru: Право доступа

en: Rate
ru: Ставка

en: Restore
ru: Восстановить

en: Offset
ru: Пропустить

en: sort by @s
ru: сортировать по @s

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Save translations
ru: Сохранить переводы

en: Radios
ru: Радиокнопка

en: Settings saved.
ru: Настройки сохранены.

en: Button text
ru: Текст на кнопке

en: Settings page
ru: Страница настроек

en: Order status
ru: Состояние заказа

en: Shipping cost
ru: Стоимость доставки

en: Continue shopping
ru: Продолжить покупки

en: View order
ru: Просмотр заказа

en: Add to order
ru: Добавить в заказ

en: Reload page
ru: Обновить

en: Current user
ru: Текущий пользователь

en: Text settings
ru: Настройки текста

en: Add tab
ru: Добавить вкладку

en: Sum
ru: Сумма

en: Displays rows in a table.
ru: Отображает строки в виде таблицы.

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: - All -
ru: - Все -

en: Mask
ru: Маска

en: String contains
ru: Строка содержит

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
ru: Чтобы найти все строки, оставьте поле пустым. Поиск чувствителен к регистру.

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Extra options
ru: Дополнительные настройки

en: Add button
ru: Кнопка добавить

en: Required field
ru: Обязательное поле

en: Filter translatable strings
ru: Фильтр переводимых строк

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: Add a product
ru: Добавить товар

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Not specified
ru: Не указано

en: Add option
ru: Добавить опцию

en: Master
ru: Основной

en: Extra fields
ru: Дополнительные поля

en: Add an order
ru: Добавить заказ

en: The strings have been saved.
ru: Строки сохранены.

en: In Context
ru: В Контексте

en: Link to the @entity_label
ru: Ссылается на @entity_label

en: Confirm removal
ru: Подтверждение удаления
