Drupal AlternativeCommerce (Basket) (2.1.2) - en to ar translation catalogue (73 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Content
ar: المحتوى

en: Group
ar: المجموعة

en: yes
ar: نعم

en: Subject
ar: الموضوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Quantity
ar: الكمية

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Number
ar: رقم

en: Message
ar: الرسالة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Export
ar: تصدير

en: Field
ar: الحقل

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: View
ar: عرض

en: link
ar: رابط

en: ID
ar: المعرف ID

en: Options
ar: الخيارات

en: no
ar: لا

en: Create
ar: أنشئ

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Page
ar: الصفحة

en: Filter
ar: انتقاء

en: Source string
ar: نص المصدر

en: Delete all
ar: حذف الكل

en: Widget
ar: ودجة

en: Price
ar: السعر

en: Address
ar: العنوان

en: Display title
ar: عرض العنوان

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Text color
ar: لون النص

en: Color
ar: اللون

en: Select all
ar: تحديد الكل

en: Checkout
ar: الأداء

en: Template
ar: القالب

en: Select list
ar: لائحة الخيارات

en: Product
ar: المنتج

en: Products
ar: المنتجات

en: Orders
ar: الطلبات

en: Templates
ar: القوالب

en: Translation
ar: الترجمة

en: Publish
ar: انشر

en: Unpublish
ar: لا تنشر

en: Permission
ar: الصلاحية

en: Restore
ar: استرجاع

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Save translations
ar: حفظ الترجمات

en: View order
ar: مشاهدة الطلب

en: Form mode
ar: نمط الاستمارة

en: Text settings
ar: إعدادات النص

en: Sum
ar: المجموع

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: Mask
ar: القناع

en: String contains
ar: المقطع يحتوي

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
ar: اتركه خاليا لعرض جميع المقاطع. البحث حساس للحروف اللاتينية الكبيرة و الصغيرة.

en: Required field
ar: حقل ضروري

en: Filter translatable strings
ar: فلترة النصوص القابلة للترجمة

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: Add a product
ar: إضافة منتج

en: Not specified
ar: غير محدد

en: Link to the @entity_label
ar: رابط لـ @entity_label
