Drupal AlternativeCommerce (Basket) (2.1.4) - en to nn translation catalogue (50 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: Save configuration
nn: Lagre oppsett

en: E-mail
nn: E-post

en: Delete
nn: Slett

en: Content
nn: Innhald

en: Group
nn: Gruppe

en: yes
nn: ja

en: Subject
nn: Emne

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Description
nn: Beskriving

en: Quantity
nn: Mengd

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Edit
nn: Rediger

en: Date
nn: Dato

en: Reset
nn: Sett til standard

en: Message
nn: Melding

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: Export
nn: Eksporter

en: Field
nn: Felt

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Save
nn: Lagre

en: Default
nn: Standard

en: Update
nn: Oppdater

en: View
nn: Sjå på

en: no
nn: nei

en: Create
nn: Lag

en: All
nn: Alle

en: days
nn: dagar

en: Active
nn: Aktiv

en: Page
nn: Nettside

en: Filter
nn: Filtrer

en: Delete all
nn: Slett alt

en: Price
nn: Pris

en: Phone
nn: Telefon

en: Address
nn: Adresse

en: Payment
nn: Betaling

en: Text color
nn: Tekstfarge

en: Color
nn: Farge

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Select list
nn: Listevalg

en: Product
nn: Vare

en: Products
nn: Varer

en: Apply
nn: Bruk

en: Save translations
nn: Lagre omsetjingar

en: Continue shopping
nn: Handle meir

en: - All -
nn: - Alle -

en: String contains
nn: Streng inneheld

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
nn: La feltet stå tomt for å vise alle strengar. Søket skil mellom små og store bokstavar.
