Drupal AlternativeCommerce (Basket) (2.1.5) - en to sv translation catalogue (108 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: E-mail
sv: E-post

en: Delete
sv: Radera

en: Content
sv: Innehåll

en: Group
sv: Grupp

en: yes
sv: ja

en: Subject
sv: Ämne

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Currency
sv: Valuta

en: Quantity
sv: Antal

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Reset
sv: Återställ

en: Number
sv: Tal

en: Message
sv: Meddelande

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Export
sv: Exportera

en: Field
sv: Fält

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Update
sv: Uppdatera

en: View
sv: Visa

en: link
sv: länk

en: Options
sv: Alternativ

en: no
sv: nej

en: Create
sv: Skapa

en: All
sv: Alla

en: days
sv: dagar

en: Active
sv: Aktiv

en: Page
sv: Sida

en: Contacts
sv: Kontakter

en: Filter
sv: Filtrera

en: Source string
sv: Källsträng

en: Delete all
sv: Radera allt

en: Price
sv: Pris

en: Product ID
sv: ID för vara

en: Amount
sv: Belopp

en: Phone
sv: Telefon

en: Address
sv: Adress

en: Desc
sv: Fallande

en: Payment
sv: Betalning

en: Display title
sv: Titel för visning

en: Background color
sv: Bakgrundsfärg

en: Text color
sv: Textfärg

en: Color
sv: Färg

en: Select all
sv: Välj alla

en: Checkout
sv: Kassan

en: Template
sv: Mall

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: to
sv: till

en: Not active
sv: Inte aktiv

en: Select list
sv: Rullgardinsmeny

en: from
sv: från

en: Discount
sv: Rabatt

en: Order history
sv: Beställningshistorik

en: Product
sv: Vara

en: Products
sv: Varor

en: Orders
sv: Beställningar

en: Templates
sv: Mallar

en: Apply
sv: Applicera

en: Translation
sv: Översättning

en: Publish
sv: Publicera

en: Unpublish
sv: Avpublicera

en: Permission
sv: Behörighet

en: Rate
sv: Betygsätt

en: Service
sv: Tjänst

en: Restore
sv: Återställ

en: Offset
sv: Kompensera

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Save translations
sv: Spara översättningar

en: Radios
sv: Envalsknappar

en: Settings saved.
sv: Inställningar sparade.

en: Button text
sv: Knapptext

en: Shipping cost
sv: Fraktkostnad

en: Continue shopping
sv: Fortsätt handla

en: View order
sv: Visa beställning

en: Add to order
sv: Lägg till beställningen

en: Form mode
sv: Formulärläge

en: Text settings
sv: Textinställningar

en: Add tab
sv: Lägg till flik

en: Sum
sv: Summa

en: Displays rows in a table.
sv: Visa rader i en tabell.

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: - All -
sv: - Alla -

en: String contains
sv: Textsträng innehåller

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
sv: Lämna tomt för att visa alla textsträngar. Sökningen skiljer på stora och små bokstäver.

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Delivery
sv: Leverans

en: Required field
sv: Obligatoriskt fält

en: Filter translatable strings
sv: Filtrera översättningsbara strängar

en: Image style
sv: Stilmall för bild

en: Asc
sv: Stigande

en: Not specified
sv: Ej angivet

en: Apply changes
sv: Tillämpa ändringar

en: Master
sv: Huvud

en: The strings have been saved.
sv: Strängarna har sparats.

en: In Context
sv: I sammanhang

en: Link to the @entity_label
sv: Länka till @entity_label

en: Confirm removal
sv: Bekräfta borttagning

en: Material type
sv: Materialtyp
