Drupal AlternativeCommerce (Basket) (2.1.9) - en to da translation catalogue (101 entries)

en: Title
da: Titel

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: Group
da: Gruppe

en: yes
da: ja

en: Subject
da: Emne

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Currency
da: Valuta

en: Quantity
da: Mængde

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Number
da: Antal

en: Message
da: Meddelelse

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Export
da: Eksportér

en: Field
da: Felt

en: Preview
da: Gennemse

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Update
da: Opdatér

en: View
da: Vis

en: Options
da: Valg

en: no
da: nej

en: Create
da: Opret

en: All
da: Alle

en: days
da: dage

en: Active
da: Aktiv

en: Page
da: Side

en: Contacts
da: Kontakter

en: Source string
da: Kildestreng

en: Delete all
da: Slet alle

en: Price
da: Pris

en: Product ID
da: Produkt-ID

en: Amount
da: Beløb

en: Phone
da: Telefon

en: Address
da: Adresse

en: Desc
da: Faldende

en: Payment
da: Betaling

en: Display title
da: Display titel

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Text color
da: Tekstfarve

en: Color
da: Farve

en: Select all
da: Markér alt

en: Checkout
da: Til kassen

en: Template
da: Skabelon

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Select list
da: Valgliste

en: from
da: fra

en: Discount
da: Rabat

en: Order history
da: Ordrehistorik

en: Product name
da: Produktnavn

en: Product
da: Produkt

en: Products
da: Produkter

en: Orders
da: Ordrer

en: Templates
da: Skabeloner

en: Apply
da: Udfør

en: Translation
da: Oversættelse

en: Publish
da: Udgiv

en: Unpublish
da: Træk tilbage

en: Permission
da: Tilladelse

en: Surname
da: Efternavn

en: Rate
da: Bedøm

en: Restore
da: Gendan

en: Offset
da: Forskydning

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Save translations
da: Gem oversættelser

en: Radios
da: Radioknapper

en: Settings saved.
da: Indstillinger er gemt

en: Button text
da: Knaptekst

en: Shipping cost
da: Forsendelsesomkostninger

en: Continue shopping
da: Forsæt med at handle

en: View order
da: Vis ordre

en: Add to order
da: Tilføj til ordre

en: Reload page
da: Genindlæs side

en: Form mode
da: Formulartilstand

en: Text settings
da: Indstillinger for tekst

en: Displays rows in a table.
da: Vis rækker i en tabel.

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Mask
da: Maske

en: String contains
da: Tekststreng indeholder

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
da: Lad feltet stå tomt for at vise alle tekster. Der skelnes mellem store og små bogstaver.

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Delivery
da: Forsendelse

en: Required field
da: Obligatorisk felt

en: Filter translatable strings
da: Filtrér tekststrenge som kan oversættes

en: Image style
da: Billedformat

en: Add a product
da: Tilføj et produkt.

en: Asc
da: Stigende

en: Not specified
da: Ikke angivet

en: Go to payment
da: Gå til betaling

en: The strings have been saved.
da: Tekststrengene er blevet gemt.

en: In Context
da: I Context

en: Link to the @entity_label
da: Link til @entity_label
