Drupal AlternativeCommerce (Basket) (2.1.9) - en to is translation catalogue (71 entries)

en: Title
is: Titill

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Status
is: Staða

en: E-mail
is: Netfang

en: Delete
is: Eyða

en: Content
is: Innihald

en: Group
is: Hópur

en: yes
is: já

en: Subject
is: Viðfangsefni

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Currency
is: Gjaldmiðill

en: Quantity
is: Magn

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Edit
is: Breyta

en: Date
is: Dagsetning

en: Reset
is: Endursetja

en: Number
is: Númer

en: Message
is: Skilaboð

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Export
is: Flytja út

en: Field
is: Svæði

en: Preview
is: Forskoða

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Update
is: Uppfæra

en: View
is: Skoða

en: link
is: hlekkur

en: ID
is: Kenni

en: Options
is: Möguleikar

en: no
is: nei

en: Create
is: Stofna

en: All
is: Allt

en: days
is: dagar

en: Active
is: Virkt

en: Page
is: Síða

en: Filter
is: Sía

en: Delete all
is: Eyða öllu

en: Price
is: Verð

en: Product ID
is: Vörukenni

en: Amount
is: Upphæð

en: Phone
is: Sími

en: Address
is: Heimilisfang

en: Payment
is: Greiðslumáti

en: Background color
is: Bakgrunnslitur

en: Text color
is: Litur á texta

en: Color
is: Litur

en: Checkout
is: Ganga frá pöntun

en: Template
is: Sniðmát

en: Sort by
is: Raða eftir

en: from
is: frá

en: Discount
is: Afsláttur

en: Order history
is: Pöntunarsaga

en: Product
is: Vara

en: Products
is: Vörur

en: Orders
is: Pantanir

en: Apply
is: Virkja

en: Translation
is: Þýðing

en: Permission
is: Réttindi

en: - Select -
is: - Velja -

en: Save translations
is: Vista þýðingar

en: Continue shopping
is: Halda áfram að versla

en: View order
is: Skoða pöntun

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: String contains
is: Strengur inniheldur

en: Shop
is: Verslun

en: Add a product
is: Bæta við vöru

en: Add an order
is: Bæta við pöntun
