Drupal AlternativeCommerce (Basket) (2.1.9) - en to th translation catalogue (52 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: Status
th: สถานะ

en: E-mail
th: อีเมล

en: Delete
th: ลบ

en: yes
th: ตกลง

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Quantity
th: จำนวน

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Message
th: ข้อความ

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Export
th: ส่งออก

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Save
th: บันทึก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: View
th: ดู

en: ID
th: ไอดี

en: Options
th: ตัวเลือก

en: no
th: ไม่

en: Create
th: สร้าง

en: All
th: ทั้งหมด

en: Delete all
th: ลบทั้งหมด

en: Widget
th: วิดเจ็ต

en: Price
th: ราคา

en: Phone
th: โทรศัพท์

en: Address
th: ที่อยู่

en: Payment
th: เงื่อนไขชำระเงิน

en: Display title
th: แสดงชื่อเรื่อง

en: Text color
th: สีของข้อความ

en: Color
th: สี

en: Select all
th: เลือกทั้งหมด

en: Select list
th: รายการที่เลือก

en: Products
th: รูปสินค้า

en: Publish
th: เผยแพร่

en: Unpublish
th: ระงับการเผยแพร่

en: Rate
th: ให้คะแนน

en: Service
th: บริการ

en: - Select -
th: - เลือกรายการ -

en: Save translations
th: บันทึกการแปล

en: Form mode
th: แบบฟอร์ม

en: Sum
th: ผลรวม

en: String contains
th: ข้อความประกอบด้วย

en: Leave blank to show all strings. The search is case sensitive.
th: ปล่อยว่างไว้เพื่อแสดงข้อความทั้งหมด คำค้นหาสนใจความแตกต่างของตัวอักษรเล็ก-ใหญ่

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Delivery
th: ข้อมูลการจัดส่งสินค้า

en: Image style
th: ลักษณะของรูป

en: The strings have been saved.
th: สตริงได้รับการบันทึก
