BAT online reservations for Drupal (11.1.0-beta5) - en to lt translation catalogue (75 entries)

en: Status
lt: Būsena

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Value
lt: Reikšmė

en: Groups
lt: Grupės

en: Group
lt: Grupė

en: Type
lt: Tipas

en: Author
lt: Autorius

en: Cancel
lt: Atšaukti

en: Enable
lt: Įjungti

en: Quantity
lt: Kiekis

en: License
lt: Licenzija

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Date
lt: Data

en: Daily
lt: Kasdien

en: Weekly
lt: Kas savaitę

en: Monthly
lt: Kas mėnesį

en: None
lt: Joks

en: Types
lt: Tipai

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Label
lt: Etiketė

en: Update
lt: Atnaujinti

en: Views
lt: Vaizdai

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Event
lt: Įvykis

en: States
lt: Būsenos

en: Continue
lt: Tęsti

en: Created
lt: Sukurta

en: All
lt: Visi

en: Date format
lt: Datos formatas

en: Published
lt: Paskelbtas

en: Authored by
lt: Sukūrė

en: Height
lt: Aukštis

en: 1 year
lt: 1 metai

en: Start Date
lt: Pradžios data

en: State
lt: Etapas

en: Calendar
lt: Kalendorius

en: Events
lt: Įvykiai

en: Start date
lt: Pradžios data

en: End date
lt: Pabaigos data

en: Configuration
lt: Konfigūravimas

en: Color
lt: Spalva

en: Optional
lt: Pasirinktinis

en: Pattern
lt: Šablonas

en: Operation
lt: Veiksmai

en: Duration
lt: Laikas

en: Authoring information
lt: Sukūrimo informacija

en: Authored on
lt: Sukūrimo data

en: Are you sure you want to delete %name?
lt: Ar tikrai norite pašalinti %name?

en: Change
lt: Keisti

en: Granularity
lt: Detalumas

en: Changed
lt: Pakeista

en: Not published
lt: Nepaskelbtas

en: Unpublished
lt: Nepaskelbtas

en: Loading...
lt: Kraunama..

en: Mandatory
lt: Privalomas

en: Apply
lt: Pritaikyti

en: Add another item
lt: Pridėti dar vieną

en: Raw
lt: Paprastas

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: Locked
lt: Užrakinta

en: About
lt: Apie

en: - Select -
lt: - Pasirinkite -

en: Create @name
lt: Kuriamas turinys - @name

en: Start year
lt: Pradžios metai

en: End year
lt: Pabaigos metai

en: Save and publish
lt: Išsaugoti ir publikuoti

en: Weight for row @number
lt: Eilutės @number svoris

en: Save and keep published
lt: Išsaugoti ir palikti publikuota

en: Save and unpublish
lt: Išsaugoti ir nebeskelbti

en: Save as unpublished
lt: Išsaugoti kaip nepaskelbta

en: Save and keep unpublished
lt: Išsaugoti ir palikti nepublikuota

en: Last saved
lt: Paskutinį kartą išsaugota

en: Not saved yet
lt: Dar neišsaugota

en: @title (value @number)
lt: @title (reikšmė @number)
