BAT online reservations for Drupal (8.x-1.0-beta2) - en to ar translation catalogue (86 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Value
ar: القيمة

en: Group
ar: المجموعة

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Language
ar: اللغة

en: Quantity
ar: الكمية

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Hourly
ar: كل ساعة

en: Daily
ar: يوميًا

en: None
ar: لا شيء

en: Types
ar: الأنواع

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Update
ar: تحديث

en: View
ar: عرض

en: Event
ar: الحدث

en: ID
ar: المعرف ID

en: States
ar: الحالات

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Date format
ar: تنسيق التاريخ

en: Page
ar: الصفحة

en: Published
ar: منشور

en: %time ago
ar: منذ %time

en: Authored by
ar: ألّفه

en: State
ar: الحالة

en: Desc
ar: تنازلي

en: Owner
ar: المالك

en: Calendar
ar: التقويم

en: Events
ar: الفعاليات

en: Mon
ar: اثنين

en: Tue
ar: ثلاثاء

en: Wed
ar: أربعاء

en: Thu
ar: خميس

en: Fri
ar: جمعة

en: Sat
ar: سبت

en: Sun
ar: أحد

en: January
ar: يناير

en: February
ar: فبراير

en: March
ar: مارس

en: April
ar: أبريل

en: May
ar: مايو

en: June
ar: يونيو

en: July
ar: يوليو

en: August
ar: أغسطس

en: September
ar: سبتمبر

en: October
ar: أكتوبر

en: November
ar: نوفمبر

en: December
ar: ديسمبر

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Color
ar: اللون

en: Optional
ar: اختياري

en: Operation
ar: عملية

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Authoring information
ar: معلومات التاليف

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: تأكيد متأكد من حذف %name ؟

en: Granularity
ar: النعومة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Not published
ar: لم ينشر

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Loading...
ar: تحميل...

en: Mandatory
ar: إجباري

en: Apply
ar: تطبيق

en: Add another item
ar: أضف عنصراً آخراً

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Locked
ar: مقفل

en: About
ar: حول

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Create @name
ar: أنشئ @name

en: Bundle
ar: الحزمة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Add event
ar: إضافة حدث

en: Operations links
ar: روابط العمليات

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ar: الاسم البرمجي غير صحيح. يرجى إدخال اسم مختلف عن %invalid.

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Weight for row @number
ar: وزن السطر @number

en: Owned by @name
ar: ملك ل@name

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
